Jaką książkę wybrać z okazji Dnia Mamy?

Wybranie odpowiedniego prezentu z konkretnej okazji może być trudne. Jeśli jednak dana osoba jest wielbicielką książek, to obecnie na rynku można znaleźć bardzo wiele różnych pozycji, które z pewnością ucieszą rodzicielkę. Jakie utwory warto wziąć pod uwag, żeby wybrać idealny prezent na dzień mamy?

Książki dopasowane idealnie

Najłatwiej jest oczywiście wybrać odpowiednią książkę znając gust osoby, której prezent będzie wręczony. Znając także jej biblioteczkę ma się niemal nieograniczony wybór dzieł nowszych i starszych. W przypadku, gdy mama interesuje się potrawami z całego świata można zaproponować jej Śniadania świata Beaty Pawlikowskiej. Książki tej autorki to nie tylko opis konkretnych dań, ale również myśli pełne optymizmu. Można również pokusić się o nowszą pozycję, taką jak Śniadanka z czterech stron świata.

Nie wszystkie mamy jednak są wielbicielkami gotowania, nawet jeśli zawierają one optymistyczny przekaz. Dlatego też warto sięgnąć po inne, często lepiej dopasowane pozycje. Zwykle najnowsze powieści obyczajowe cieszą się dużym uznaniem wśród wiernych czytelniczek. Obecnie można sięgnąć nie tylko po najnowszą książkę Katarzyny Michalak, ale również Agnieszki Krawczyk. Serie tej drugiej autorki również są pełne optymistycznego przekazu. Szczególnie warto sięgnąć po te, których akcja rozgrywa się w Krakowie, na przykład Kamienica pod szczęśliwą gwiazdą.

Dla mam, które uwielbiają sadzić kwiaty w ogrodzie warto przypomnieć nieco starszą pozycję. Jest nią Sekretny język kwiatów. Opowieść, która pozwala inaczej spojrzeć na rzeczywistość i niektóre życiowe wybory innych ludzi, a zwłaszcza takich, którzy nie do końca pasują do społeczeństwa. Ciekawą częścią tej książki jest słownik, dzięki któremu można poznać sekretny język kwiatów i kierować się nim nie tylko od święta.

Książki na każdą okazję

Jeśli gust rodzicielki nie jest bardzo dobrze znany, warto jest zakupić pozycję, która wyda się interesująca wielu osobom. Szczególnie ciekawe mogą być te, które dotyczą filozofii spowolnienia tempa życia. Minimalizm i cieszenie się chwilą to coś, czego brakuje obecnie wielu osobom. Dlatego książki na temat hygge, czyli duńskiej sztuce szczęścia z pewnością przydadzą się wielu osobom, nie tylko tym pracującym zawodowo. Bywa bowiem, że w codziennym życiu wykonywanie rutynowych czynności może doprowadzić do niezauważania rzeczy, z których warto się cieszyć. Do takiej książki warto dodatkowo zakupić taki gadżet jak świeczka o relaksującym zapachu. Taki prezent na dzień mamy z pewnością zyska uznanie i to niekoniecznie jedynie w dniu tego święta, ale również w każdy inny.